Licealistki i licealiści z Człuchowa i Rumi na Wydziale Historycznym

20 lutego br. gościliśmy na naszym wydziale licealistki i licealistów z LO w Rumi oraz LO z Człuchowa. Młodzież przywitał Dyrektor Instytutu Historii dr hab. Michał Kosznicki, prof. UG. Kolejno nasi goście wysłuchali wykładu dr. Jana Daniluka pt. "Mity II wojny światowej".

W trakcie zajęć warsztatowych realizowanych w pracowni komputerowej zaś, dr Wacław Kulczykowski zaprezentował rozmaite historyczne gry komputerowe takie jak Kingdom Come: Deliverence, Age of Empires IV, czy This War of Mine. Na ich przykładzie opowiedział, jak gry w cyfrowy sposób rekonstruują przeszłość i mówią o minionych wydarzeniach, jak służą do przekazywania wartościowych treści, edukowania i popularyzowania historii. Podkreślił, że na Wydziale Historycznym od kilku lat wykorzystujemy gry (komputerowe, planszowe, fabularne itd.) na zajęciach prowadzonych na kierunku „Historia”, specjalności „Historia w przestrzeni medialnej” i zwrócił uwagę Uczestniczek oraz Uczestników na nowy kierunek studiów „Projektowanie gier historycznych”, który jest otwierany w tym roku na naszym Wydziale.

Młodzież zakończyła pobyt na UG wizytą w Archiwum UG, po którym oprowadziła gości p. Dyrektor dr Monika Płuciennik.

Data publikacji: piątek, 1. Marzec 2024 - 16:28; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 1. Marzec 2024 - 16:44; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska