Historia sztuki - stacjonarne II stopnia | Wydział Historyczny

Wydział Historyczny

Strona WWW Wydziału: http://www.historia.ug.edu.pl/

ATUTY KIERUNKU

Studia na historii sztuki kładą nacisk na wszechstronne wykształcenie humanistyczne. Wysoko wykwalifikowana kadra realizuje programy studiów umożliwiające poznawanie dziejów sztuki powszechnej i polskiej. Celem studiów jest nabycie umiejętności analizy dzieł sztuki oraz poruszania się w świecie kultury wizualnej, wykształcenie zdolności sytuowania obrazów w kontekście społecznym i kulturowym, dostrzeganie oraz rekonstruowanie długofalowych przemian procesów artystycznych. Studenci mogą fakultatywnie korzystać ze zorganizowanych form poznawania sztuki uczestnicząc w wyjazdach krajowych i zagranicznych pod opieką kadry naukowej. Przy Instytucie Historii Sztuki UG aktywnie działa Koło Naukowe realizujące własne programy naukowo-badawcze (konferencje, wystawy i inne wydarzenia kulturalne).

PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

Ukończenie historii sztuki stwarza absolwentom możliwość zatrudnienia w obszernym sektorze kultury i edukacji: muzeach, galeriach, obsłudze ruchu turystycznego, wydawnictwach artystycznych, środkach masowego przekazu, urzędach konserwatorskich, referatach i wydziałach kultury jednostek samorządowych lub centralnych, urzędach celnych, właściwych wydziałach policji i innych służb państwowych zwalczających przemyt dzieł sztuki, a także w edukacji szkolnej różnego szczebla.

Kryteria przyjęć

kryteria kwalifikacyjne

uwagi

1. Konkurs ocen na dyplomie – max 40 pkt 1)

1) Zasady przeliczania oceny na dyplomie na punkty określa § 7, ust. 2 i 3 Uchwały Senatu.

2. Rozmowa kwalifikacyjna z zakresu studiów I stopnia na kierunku historia sztuki – max 60 pkt

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci, którzy uzyskali dyplom studiów wyższych z zakresu: dyscyplin humanistycznych, dyscyplin artystycznych, sztuk plastycznych lub architektury.

Przejdź do Uchwały Senatu Uniwersytetu Gdańskiego nr 21/16 z dnia 28 kwietnia 2016 roku w sprawie warunków i trybu rekrutacji kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne w Uniwersytecie Gdańskim w roku akademickim 2017/2018.

Limity przyjęć i progi punktowe

Rekrutacja podstawowa

liczba miejsc ogółem: 25

Rekrutacja podstawowa

Zakończenie rejestracji:
18 września

Rozmowa kwalifikacyjna:
20 września

Ogłoszenie listy kandydatów:
21 września

Ogłoszenie listy osób przyjętych:
29 września

Kontakt z komisją oraz miejsce składania dokumentów po ogłoszeniu listy kandydatów

od 04 września do 2 października
09:00-13:00 (pon.,śr.,czw.,pt.),10:00-15:00 (wtorek)
Wydział Historyczny, Instytut Archeologii i Etnologii oraz Instytut Historii Sztuki
ul. Bielańska 5, pok. 53
zobacz na mapie
tel.:

Rekrutacja dodatkowa od 25 września

Zakończenie rejestracji:
2 października

Rozmowa kwalifikacyjna:
4 października

Ogłoszenie listy kandydatów:
5 października

Ogłoszenie listy osób przyjętych:
13 października

od 25.09 do 13.10.2017 r.
10:00-14:00 (pon.,wt.,czw.,pt.),09:00-15:00 (śr.)
ul. Bielańska 5, pok. 53