Konferencja naukowa "FOENUS HOC FECIT" 25-26. June, 2018 | Wydział Historyczny

Foenus Hoc Fecit

FOENUS HOC FECIT. Within the scope of Professor Stanisław Mrozek's research
  International conference

W 2019 roku mija dziesiąta rocznica śmierci profesora Stanisława Mrozka. Zakład Historii Starożytnej Instytutu Historii Uniwersytetu Gdańskiego pragnie uczcić pamięć zmarłego Kolegi oraz wieloletniego kierownika Zakładu organizując w dniach 25.-26.czerwca 2018 roku międzynarodową konferencję naukową, a w przyszłym roku publikując materiały pokonferencyjne. Badania profesora Mrozka koncentrowały się wokół kwestii pieniężnych schyłku Republiki i okresu Wczesnego Cesarstwa. Nie przypadkiem więc jako myśl przewodnią dla planowanej konferencji wybrano cytat z Historia naturalis (XXXIII, 47) Pliniusza Starszego, który obrazuje skutki operacji pieniężnych. Wspomniana problematyka badawcza wytycza również zakres tematyczny konferencji. Będzie ona poświęcona dziejom społeczeństwa i gospodarki w świecie rzymskim. W czasie obrad zostaną wygłoszone referaty przez dwudziestu pięciu prelegentów z sześciu krajów (Niemiec, Austrii, Włoch, Francji, Węgier oraz z Polski).

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Aleksander Jafra
Treść wprowadzona przez: Aleksander Jafra