Historia - niestacjonarne - zaoczne II stopnia | Wydział Historyczny

Wydział Historyczny

Strona WWW Wydziału: http://www.historia.ug.edu.pl/

ATUTY KIERUNKU

Studia prowadzi wykwalifikowana kadra, a Wydział Historyczny należy do najlepszych w Polsce (kategoria A). Kierunek daje możliwość uzyskania kompleksowego przygotowania pedagogicznego zgodnego z aktualnymi standardami kształcenia nauczycieli, powiązanie kształcenia teoretycznego z praktycznym w placówkach oświatowych (tzw. szkoły ćwiczeń), praktyki pedagogiczne na wszystkich szczeblach edukacyjnych, uzyskanie uprawnień do nauczania dwóch przedmiotów (historii i WOS) na studiach II stopnia. Studia I stopnia przygotowują również do pracy w archiwach, a studia II stopnia do pracy w muzeach i instytucjach kulturalnych. Po specjalności muzealnej student będzie znał nie tylko podstawy prawne ochrony dóbr kultury, ale nabędzie również wiedzę o konserwacji muzealiów i o zarządzaniu w muzeum.

PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

Instytucje oświatowe: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, placówki oświatowo-wychowawcze, instytucje edukacyjne, instytucje muzealne, placówki kulturalne, organy samorządowe, archiwa, muzea, jednostki administracji publicznej i pozarządowej. Absolwenci tego kierunku posiadają wykształcenie umożliwiające karierę w mediach, instytucjach naukowych i w świecie wielkiej polityki.

Kryteria przyjęć

kryteria kwalifikacyjne

uwagi

Konkurs ocen na dyplomie - max 100 pkt  1)

1) Zasady przeliczania oceny na dyplomie na punkty określa § 7, ust. 2 i 3 Uchwały Senatu.

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych.

Przejdź do Uchwały Senatu Uniwersytetu Gdańskiego nr 21/16 z dnia 28 kwietnia 2016 roku w sprawie warunków i trybu rekrutacji kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne w Uniwersytecie Gdańskim w roku akademickim 2017/2018.

Liczba miejsc i progi punktowe

Rekrutacja podstawowa

Liczba miejsc ogółem: 60

Terminy rekrutacji