Prof. dr hab. Beata Możejko Dyrektorem Centrum Badań Memlingowskich

Z dumą informujemy, że prof. dr hab. Beata Możejko z Instytutu Historii Wydziału Historycznego UG odebrała z rąk prof. dr. hab. Piotra Stepnowskiego, Rektora UG nominację na dyrektora Centrum Badań Memlingowskich.

Działalność Centrum Badań Memlingowskich w ramach Uniwersyteckiego Ośrodka Badań Stosowanych i Międzyobszarowych, koncentruje się na kilku kontekstach badawczych, m.in. na: wątku historycznym, dyskursie prawniczo-historyczno-filozoficznym, współczesnych dziejach tryptyku (od 1945 r. do XXI w.), dyskursie artystycznym czy dyskursie filozoficznoprawnym.

W ramach współpracy z centrum już 28 października, rozpoczynając w tym roku akademickim cykl spotkań "Piątek na Historycznym", gościnny wykład wygłoszą dr Angela Huang, dyrektor Ośrodka Badawczego Historii Hanzy i Bałtyku w Europejskim Muzeum Hanzy w Lubece oraz prof. Ulla Kypta z Uniwersytetu w Hamburgu.

W dniach 23-24 listopada zaś odbędzie się międzynarodowa, interdyscyplinarna konferencja „Body in History, Psychology and Law”,  z udziałem badaczy z Wielkiej Brytanii, Grecji, Czech, Holandii i Polski.

Data publikacji: wtorek, 25. Październik 2022 - 09:30; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: wtorek, 25. Październik 2022 - 10:13; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska