Dr Karol Kłodziński w Tunezji

Dr Karol Kłodziński z Zakładu Historii Starożytnej we wrześniu i na początku października br. realizował w Tunezji grant IDUB UG (Inicjatywy Doskonałości Uczelnia Badawcza) i kontynuował badania epigraficzne w ramach projektu Narodowego Centrum Nauki OPUS AFRIPAL.

Dn. 3 października dr Kłodziński wziął udział w otwarciu wystawy współorganizowanej przez Ambasadę RP w Tunisie, Uniwersytet Warszawski i Narodowy Instytut Dziedzictwa (INP) w Tunisie. Wystawa prezentująca wyniki badań w starożytnym mieście Mustis została zaprezentowana w Muzeum Bardo, jednym z dwóch - obok Muzeum Egipskiego w Kairze - muzeów w Afryce, które posiadają największe kolekcje starożytności. Muzeum Bardo słynie m.in. z jednej z największych kolekcji mozaik rzymskich na świecie.

Data publikacji: poniedziałek, 9. Październik 2023 - 08:46; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 9. Październik 2023 - 09:43; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska