Wystawa „Pionierki, badaczki, liderki. Kobiety gdańskiej nauki” na Wydziale Historycznym

Zapraszamy na Wydział Historyczny UG do odwiedzenia wystawy pt. „Pionierki, badaczki, liderki. Kobiety gdańskiej nauki”, przedstawiającej sylwetki najważniejszych badaczek i ich osiągnięć związanych z uczelniami Związku im. Daniela Fahrenheita. Ważnym aspektem wystawy jest też wątek działalności społecznej badaczek.

W lutym br. wystawa ta otrzymała główną nagrodę Uczelni Fahrenheita.

Ta wyjątkowa ekspozycja będzie gościła w holu na parterze w budynku Wydziału Historycznego UG przy ul. Wita Stwosza 55 do 8 maja br.

Jedną z autorek tekstów i koncepcji wystawy jest prof. dr hab. Beata Możejko z Instytutu Historii WH, Dyrektorka Centrum Badań Memlingowskich.

Zapraszamy do oglądania!

Więcej informacji o wystawie na stronie.

Data publikacji: wtorek, 4. Kwiecień 2023 - 14:47; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: wtorek, 4. Kwiecień 2023 - 14:49; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska