Bałtycki Festiwal Nauki - 24-25.05.2017

BFN 2017 Na Wydziale Historycznym w ramach BFN zostały przygotowane trzy różne wydarzenia. W środę 24 maja dr Michalina Petelska oprowadzi zainteresowanych po  wystawie Muzeum Emigracji w Gdyni i opowie o losach Polaków, którzy wyjeżdżali z kraju w różnych czasach i z różnych  powodów. Czasy o których będzie  opowiadać obejmuje okres od Wielkiej Emigracji po powstaniu listopadowym aż do współczesności. W tym  samym dniu, już w budynku WH, dr Iwona Janicka  zaprezentuje niezwykłe zdjęcia (także z Trójmiasta) robione pośmiertnie i opowie o tym w jaki sposób narodziła się moda na fotografie post mortem, a także o  tym w jaki sposób przygotowywano do tego „modeli”. Wśród zdjęć znajdą się  także i takie, które prezentują zwierzęta, a także zdjęcia z „ukrytymi matkami”. W  czwartek 25 maja dr Piotr Kurpiewski zaprezentuje seksbomby  polskiej kinematografii, czyli słynne polskie aktorki filmowe np. Kalinę Jędrusik, Polę Raksę,  Beatę Tyszkiewicz i in. Wykład będzie „okraszony” potwierdzającymi jego tytuł fragmentami filmów. Zapraszamy i przypominamy o konieczności rezerwacji  miejsc.

Oprac. dr Iwona Janicka

XIV BFN NA WYDZIALE HISTORYCZNYM

data

prowadzący

odbiorcy

Tytuł

24 maja 2017 (środa) Godz.11.00-12.30

Dr Michalina Petelska

Muzeum Emigracji w Gdyni

Zwiedzanie Muzeum Emigracji w Gdyni

Oprowadzanie + opowiadanie 1,5 h

24 maja 2017 (środa)

Godz. 13.15-14.15

Dr Iwona Janicka

Wydział Historyczny UH Sala 2.6

Dorośli

Liceum

Niezwykła moda – fotografia post mortem jako rodzinne pamiątki

Wykład + prezentacja 1,5 h

25 maja 2017 (czwartek)

Godz. 9.00-11.00

Dr Piotr Kurpiewski

Wydział Historyczny UG Aula 1.46

Liceum

Seksbomby polskiej kinematografii (wykład 2 h + frag.)

Data publikacji: poniedziałek, 8. Maj 2017 - 09:21; osoba wprowadzająca: Aleksander Jafra Ostatnia zmiana: poniedziałek, 8. Maj 2017 - 09:27; osoba wprowadzająca: Aleksander Jafra