Spotkanie w ramach cyklu ŚCIEŻKI ANTROPOLOGII WSPÓŁCZESNEJ

Studenckie Koło Naukowe Etnologii UG zaprasza na spotkanie w ramach cyklu ŚCIEŻKI ANTROPOLOGII WSPÓŁCZESNEJ.

Naszym drugim gościem będzie mgr Sylwia Pietrowiak, która poprowadzi wykład "Obce i oswojone, czyli o uspołecznianiu przemocy.

Świat kirgiskich kobiet w perspektywie antropologicznej". Celem wykładu ma być przybliżenie słuchaczom transformacji społecznej, jaką przechodzi kirgiska kobieta w ciągu swojego życia

Wykład odbędzie się 27.02.2015 r., w Instytucie Archeologii i Etnologii UG przy ul. Bielańskiej 5 (za Krewetką, vis a vis Ratusza Staromiejskiego). Wstęp wolny.

Mgr Sylwia Pietrowiak – antropolog, absolwentka Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, doktorantka Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego.

Zajmuje się etnologią i antropologią Azji Środkowej, antropologią rodziny oraz pokrewieństwa, rolą kobiet w życiu społecznym, obrzędowością. Prowadzi badania terenowe w północno-wschodnim Kirgistanie, na pograniczu z Kazachstanem.

SCIEŻKI ANTROPOLOGII WSPÓŁCZESNEJ to cykl spotkań z antropologami i podróżnikami, którzy dzielą się swoim doświadczeniem na temat innych kultur i etnologii w szerokim tego słowa znaczeniu.

Celem projektu jest przybliżenie studentom i mieszkańcom Trójmiasta nauki, jaką jest antropologia oraz ukazania sylwetki etnologa jako badacza kulturowej różnorodności i odmienności.

Data publikacji: wtorek, 17. luty 2015 - 11:12; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: wtorek, 17. luty 2015 - 23:05; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny