Konkurs na stanowisko adiunkta w Instytucie Historii UG

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.
2017-02-14

Dziekan  Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego ogłasza konkurs

na stanowisko  adiunkta w Instytucie Historii UG

Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające warunki określone w Ustawie o szkolnictwie wyższym z dnia 27 lipca 2005, zmiany z dnia 18 marca 2011 r. oraz § 78 statutu Uniwersytetu Gdańskiego z dnia 8 czerwca 2006 r. (tekst jednolity z dnia 17.08.2016 r.).

OPIS ((tematyka, oczekiwania, uwagi): kandydat musi mieć co najmniej stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie historii XIX lub XX wieku, legitymować się dorobkiem naukowym potwierdzającym kompetencje w zakresie historii najnowszej powszechnej ze szczególnym uwzględnieniem historii USA, historii wojskowości oraz historii społecznej. Dodatkowym atutem będą zagraniczne staże naukowo-dydaktyczne, a także przynajmniej roczne doświadczenie dydaktyczne w nauczaniu na poziomie akademickim. Kandydat powinien posługiwać się biegle językiem polskim i językiem angielskim.

Zgłoszenie do konkursu powinno zawierać:

• podanie skierowane do J.M. Rektora - zgłoszenie do konkursu,
  • życiorys,
  • kwestionariusz osobowy,
  • autoreferat,
  • odpis dyplomu nadającego stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie Historii, specjalność - Historia powszechna XIX lub XX wieku,
  • wykaz publikacji naukowych oraz inne informacje dotyczące prowadzonych badań naukowych / w tym grantów / w zakresie: Historia powszechna XIX i XX w.
  • inne osiągnięcia mające związek z pracą naukowo-dydaktyczną / np. popularyzacja wiedzy, działalność w towarzystwach /,
  • rekomendacje dwóch samodzielnych pracowników nauki, z których przynajmniej jeden jest zatrudniony w innej szkole wyższej /innej instytucji naukowej/. Opinie powinny zawierać informacje o kwalifikacjach oraz predyspozycjach do pracy naukowo-dydaktycznej
  • wymagana znajomość języka polskiego w stopniu zaawansowanym,
  • oświadczenie stwierdzające, iż w przypadku wygrania konkursu, kandydat/ka zobowiązuje się do przygotowania i prowadzenia w ramach pensum dydaktycznego zajęć w języku angielskim,
  • oświadczenie stwierdzające iż w przypadku wygrania konkursu Uniwersytet Gdański jest pierwszym miejscem zatrudnienia,
  • zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z 29.08.1997 r. (Dz.U. nr 133, poz.883 z późn. zm.).

Dokumenty należy składać w Dziekanacie  Wydziału Historycznego UG, Gdańsk ul. Wita Stwosza 55, p. 2.29

Termin zgłoszenia upływa z dniem  16 marca 2017 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu przez Komisję Konkursową nastąpi w terminie nie przekraczającym 2 miesięcy - liczonym od daty ogłoszenia konkursu.

Uczelnia nie zapewnia mieszkania.

Uniwersytet Gdański Wydział Historyczny zastrzega sobie prawo do zamknięcia konkursu bez wyboru kandydata.

Kandydaci,  których oferty nie zostały przyjęte przez komisję konkursową nie będą informowani o wynikach postępowania, a ich dokumenty zostaną zniszczone.

Dziekan

Prof. dr hab. Wiesław Długokęcki

Ogłoszenie w języku polskim

Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegajacej sie o zatrudnienie